Sektörel Firma Rehberi
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Estetikte Türkiye’de İlk Kez Kullanılmaya Başlanan Yeni Trend: NoTOX!

744

Cilt kırışıklıkları, kadın veya erkek fark etmeksizin en büyük cilt problemlerinden biri olmaya devam ediyor. Yaşlanmanın en büyük belirtilerinden biri olan kırışıklıklar özellikle 30’lu yaşlardan itibaren kendini göstermeye başlıyor. Uzmanlar ise ince çizgilerin oluşmaya başladığı andan itibaren cilt yenileme teknikleri ile müdahale edilebileceğinin üzerinde duruyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan NoTOX yöntemi ise kalıcı çizgileri ortadan kaldırmaya yardımcı olarak, pürüzsüz bir cilde adım adım yaklaşmanızı sağlıyor.

 

Hollywood yıldızlarının tercih ettiği NoTOX uygulaması, cilde herhangi bir toksik maddenin enjekte edilmemesi ile daha sağlıklı ve kalıcı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle birkaç sene önce Amerika’da yaygınlaşan yöntem, Türkiye’de ilk defa Estetik Hekimi Dr. İsmail Metin Hoşer tarafından uygulanıyor. Radyofrenkans dalgaları ile ince çizgilere kesin çözüm yöntemi olduğunu belirten Dr. İsmail Metin Hoşer;

 

‘’30’lu yaşlardan itibaren kendini gösteren çizgiler, zaman geçtikte ciltte derin ve kalıcı hale geliyor. Özellikle kaş arası, göz altı ve ağız çevresi gibi botoks ile tedavi edilemeyen bölgelerde, bu uygulamayı kullanıyoruz. İşlemde yabancı madde içermeyen uygulama, botoksa oranla daha doğal ve kalıcı olduğu için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor’’ diye belirtiyor.

 

İşlem 15 Dakika Sürüyor

Doğal gençleşme olarak da bilinen NoTOX yöntemi çok kısa süre içerisinde kırışıklıklara müdahale ediyor. Bu yöntemin özellikle 30’lu yaşlardan itibaren tercih edildiğini belirten Hoşer;

 

‘’Cilt kırışıklıkları vücudumuzun birçok bölgesinde ortaya çıkıyor. Ancak yüz bölgesinde yer alan ince çizgiler, kişileri daha çok rahatsız ediyor. Botoks gibi uygulamaları deneyip memnun olmayan hastalar ise bu uygulamaya başvuruyor. 5-10 dakika kadar kısa süren bir işlem sonrasında ciltteki pürüzsüzlük anında fark ediliyor. Ayrıca uygulama sırasında anestezi de kullanılmıyor. Düşük çapraz bağlı hyalüronik asit içeriği ile en ince ciltlerde ve en ince çizgilerde bile kullanılabilmesi dolayısıyla daha doğal bir görüntü vermesi, diğer dolgu işlemlerinde ortaya çıkan ve belli olan görünümün de önüne geçiyor. Özellikle doğallığı tercih eden kadınlar bu uygulamayı severek yaptırıyor. Acısız ve ağrısız olan NoTOX yöntemi, 6 ile 8 ay boyunca kalıcılığını sürdürüyor’’ dedi.  

 

Estetik Hekimi Dr. İsmail Metin Hoşer NoTOX tedavisi ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

NoTOX kimler için uygun?

  • Ağız ve alın çevresindeki çizgiler,
  • Kaş çatma çizgileri olanlar,
  • Kaz ayakları veya kırışıklıkları olanlar,
  • Soluk cilde sahip olanlar (Genellikle sigara içenlerde veya aşırı güneşlenenlerde)

 

NoTOX’un Botokstan farkı nedir?

Botoks’un aksine NoTOX doğal yüz ifadesini büyük bir oranda korur. Dışarıdan bakıldığında ciltte yapay bir gerginlik görülmez.

 

Tedavinin seyri nasıl?

Bir tedavi yaklaşık 15-30 dakika sürer. Cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Aktif bileşen enjeksiyonlar ve çok ince iğneler yoluyla deriye verilir.

 

Son olarak, özel bir aktif içerik kremle tedavi desteklenir.

 

Notox ile tedavi ağrılı mıdır?

Çok ince iğneler ve anestezi ile yapılan enjeksiyonlar nedeniyle ağrı hafif seviyede ve kısa sürelidir.

 

Hangi yan etkiler ortaya çıkabilir?

Tedavi edilen bölgelerde kızarıklık ve hafif şişlik meydana gelebilir ve hızla kaybolur. Enjeksiyonlardan kaynaklanan küçük morluklar görünebilir, ancak bunlar hızla iyileşir.

 

Tedaviden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Tedavi sonrası 24 saat sauna, solaryum veya direkt güneş ışığından uzak durulmalı. Tedavi edilen bölgeye 12 saat boyunca herhangi bir krem sürülmemeli.

 

Kaç tedavi gereklidir ve sonuç ne kadar sürer?

NoTOX tedavisi maksimum 1-2 kez yapılır ve yaklaşık 4-6 ay sonra tekrarlanır.

NoTOX ayrıca Botoks sonuçlarının süresini uzatmak için bir varyanttır ve bu da tedaviye bağlı Botoks direnci riskini azaltır.

 Dr. İsmail Metin Hoşer Hakkında:

2005 yılında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan İsmail Metin Hoşer, 2016 yılında Özel Mersin Smileest Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezini kurdu ve 2018 yılına kadar Medikal Estetik Doktoru olarak çalıştı.

 

2018 yılında Dr. Ayşegül Girgin ile İstanbul’da SMILEEST kliniğini kurarak birlikte Medikal estetik alanında hizmet vermeye başladılar.

 

Metsacademy Fullface Estetik Kadavra ve Handson Eğitmeni, Aptos Uluslararası Eğitmeni ve Dysport Türkiye Eğitmeni olarak çalışan Dr. İsmail Metin Hoşer, Estetik Botulinum Toksin Uygulamaları El Kitabı (Kongre Yayınevi)’nın yazarıdır.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku